Бджільництво - словник-довідник

НУКЛЕУС — маленька сім'я бджіл, яка зазвичай утримується на 2 рамках розплоду й 1 кормовій рамці. Н. необхідні для забезпечення пасік плодовими бджолиними матками напровесні. Запасних маток залишають зимувати в Н. Перезимовані Н. використовують для виправлення безматкових сімей, заміни старих або неякісних маток, формування сімей-помічниць. Іноді Н. перетворюють на повноцінні сім'ї.

Н. розміщають поруч з основною сім'єю, розділяючи їх перегородкою. Кожну сім'ю забезпечують окремим льотком. Льотки розташовують у протилежних напрямках. Щоб матки, які вилетіли на спарювання, легше знаходили свій льоток, стінки вулика фарбують у різні кольори.

Н. формують тоді, коли в сім'ях є зрілі маточники. Міні-родину формують із різновікових бджіл. У нуклеуси дають рамки із запечатаним розплодом, щоб бджоли не закладали норицеві маточники. Після літання бджіл, як правило, літні бджоли повертаються в основну сім'ю, а в гнізді Н. залишаються молоді нелітні бджоли, які добре приймають маточники. При формуванні гнізда бджолам обов'язково дають воду.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити