Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

НУКЛЕУС — маленька сім'я бджіл, яка зазвичай утримується на 2 рамках розплоду й 1 кормовій рамці. Н. необхідні для забезпечення пасік плодовими бджолиними матками напровесні. Запасних маток залишають зимувати в Н. Перезимовані Н. використовують для виправлення безматкових сімей, заміни старих або неякісних маток, формування сімей-помічниць. Іноді Н. перетворюють на повноцінні сім'ї.

Н. розміщають поруч з основною сім'єю, розділяючи їх перегородкою. Кожну сім'ю забезпечують окремим льотком. Льотки розташовують у протилежних напрямках. Щоб матки, які вилетіли на спарювання, легше знаходили свій льоток, стінки вулика фарбують у різні кольори.

Н. формують тоді, коли в сім'ях є зрілі маточники. Міні-родину формують із різновікових бджіл. У нуклеуси дають рамки із запечатаним розплодом, щоб бджоли не закладали норицеві маточники. Після літання бджіл, як правило, літні бджоли повертаються в основну сім'ю, а в гнізді Н. залишаються молоді нелітні бджоли, які добре приймають маточники. При формуванні гнізда бджолам обов'язково дають воду.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.