Бджільництво - словник-довідник

НУКЛЕУС — маленька сім'я бджіл, яка зазвичай утримується на 2 рамках розплоду й 1 кормовій рамці. Н. необхідні для забезпечення пасік плодовими бджолиними матками напровесні. Запасних маток залишають зимувати в Н. Перезимовані Н. використовують для виправлення безматкових сімей, заміни старих або неякісних маток, формування сімей-помічниць. Іноді Н. перетворюють на повноцінні сім'ї.

Н. розміщають поруч з основною сім'єю, розділяючи їх перегородкою. Кожну сім'ю забезпечують окремим льотком. Льотки розташовують у протилежних напрямках. Щоб матки, які вилетіли на спарювання, легше знаходили свій льоток, стінки вулика фарбують у різні кольори.

Н. формують тоді, коли в сім'ях є зрілі маточники. Міні-родину формують із різновікових бджіл. У нуклеуси дають рамки із запечатаним розплодом, щоб бджоли не закладали норицеві маточники. Після літання бджіл, як правило, літні бджоли повертаються в основну сім'ю, а в гнізді Н. залишаються молоді нелітні бджоли, які добре приймають маточники. При формуванні гнізда бджолам обов'язково дають воду.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.