Бджільництво - словник-довідник

ОБСЯГ ВУЛИКА — залежить від його типу, а також від розміру й кількості рамок, установлюваних у гніздо бджіл. До зовнішніх розмірів рамки також відносять надрамковий (10 мм) і підрамковий (20 мм) простір, а також бічні проходи (15 мм) для бджіл.

О. багатокорпусного вулика складає 0,17 м3, 12-рамкового вулика — 0,07 м3, двокорпусного, 12-рамкового з 2 магазинами, вулика-лежака (українського й на 24 рамки) — 0,13 м3.

Багатокорпусний вулик, на відміну від інших, є розбірним, і його обсяг можна регулювати відповідно до сили бджолосім'ї. Збільшують його цілими корпусами.

У міру росту сім'ї обсяг вулика-лежака й двокорпусного вулика збільшують за рахунок додаткових рамок, а багатокорпусного — за рахунок надставок з 10 рамками.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.