Бджільництво - словник-довідник

ОГІРОК ПОСІВНИЙ — однолітня рослина, представник родини гарбузових. Великі площі посіву можуть бути використані бджолами як підтримувальний узяток. Крім того, бджоли є незамінними запильниками цієї рослини. Культивують безліч сортів О. п. заради плодів. Однодомна перехреснозапильна й дуже теплолюбна рослина. Часто вирощується в парниках і теплицях. Росте на вологих родючих ґрунтах. Листя почергове, із глибокою вузькою вирізкою біля основи, з 5 гострими, нерівнозубчатими лопатями, шорстке. Квітки великі, жовті, одностатеві. Чоловічі квітки відкриваються раніше жіночих. Тичинкові зібрані пучками, маточкові розташовуються поодинці в пазухах листя. Віночок і чашечка п'ятироздільні. Тичинок п'ять, чотири, з яких по дві зрощені між собою, п'ята — вільна. Маточка одна. Зав'язь нижня. Рослина має вусики. Цвітіння О. п. залежить від зони оброблення — з початку червня до осені. Найактивніше виділення нектару спостерігається до 12-ї год. Медопродуктивність з 1 га — до 28 кг, в умовах теплиці — до 12 кг.

Вирощують О. п. насінням. Якщо попередньо перед посівом прогріти насіння при температурі 50-60 °С протягом 3 год, це сприятиме ряснішому цвітінню й плодоносінню культури.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.