Бджільництво - словник-довідник

ОДЯГ БДЖОЛЯРА повинен бути зручним, легким, бажано світлого кольору, тому що чорний колір дратує бджіл. Необхідні також рукавички й лицьова сітка. Гострі запахи й різкі рухи при роботі з бджолами дратують комах і викликають у них прагнення вжалити бджоляра.

Повсякденний робочий О. б. складається із лляної сорочки з місткими кишенями на грудях і штанів з кишенями. Манжети рукавів повинні бути неширокими, практичніше їх робити на ґудзиках. Сорочка повинна бути довгою й заправленою в штани. Штанки повинні бути з гумками, щоб під них не проникнули бджоли. Лицьова сітка захищає обличчя від ужалення, особливо в безузятковий період. Бджоляреві-початківцю необхідно мати також рукавички, надалі, з набуттям основних навичок у роботі з бджолиними сім'ями, від їхнього використання можна буде відмовитися.

Одяг з вовняних або інших матеріалів неприйнятний для роботи на пасіці. О. б. завжди повинен бути чистим, без сторонніх запахів, відповідати вимогам гігієни й санітарії.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити