Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ОЖИНА — належить до родини розоцвітих. Росте в лісах, на полях, у заростях, у балках і лощинах, серед чагарників, над ярами, на заплавних луках. Має безліч видів і різновидів. Особливо поширена на європейській території Росії, у Західному й Східному Сибірі, на всій території України. Багаторічний напівчагарник заввишки до 1,5 м. Гілки дугоподібно вигнуті, вкриті дрібними колючками. Пагони часто стеляться та вкорінюються, з легким восковим нальотом. Листя довгочерешкове з 3-5 білошерстистими знизу великозубчастіими листочками. Квітки досить великі, до 20 мм у діаметрі, зібрані в щитовидне гроно. Пелюстки квіток білі. Обніжжя сірувато-іржавого кольору. Плід — складна Чорна кістянка у верхівкових гронах. Плід вкритий сизим нальотом, який стирається і має кислувато-солодкий смак. За формою плід О. нагадує плід малини. Цвіте з кінця травня до осені.

О. чудова медоносна рослина. Медопродуктивність з 1 га — 30 кг. Мед прозорий, рідко з жовтуватим відтінком, має приємний аромат. О. дає бджолам також пилок. Розмножується О. відростками й кореневими черешками.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.