Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ОКСАМИТ АМУРСЬКИЙ, або амурське коркове дерево, — належить до сімейства рутових.

Має високі медоносні й пергоносні якості. Морозостійкий, віддає перевагу родючим ґрунтам, світлолюбний, вологолюбний. Погано переносить кислі ґрунти. Доросле дерево може досягати 26 м заввишки, діаметр стовбура — 100 см. Стовбур вкритий корковою корою, товщина якої може досягати 7 см. Кора сріблисто-сіра, м'яка, оксамитова на дотик. Тривалість життя до 250- 300 років. Крона потужна, розкидиста, ажурна. Пагони товсті, коричневого кольору. Листя велике, до 50 см завдовжки, складне, непарноперисте, має 7-13 листочків, розташованих супротивно. Квітки зеленувато-жовті, роздільностатеві, зібрані в мітелкові суцвіття — грона. Чашечка й віночок з п'яти частин. Плоди — ягодоподібні, чорні, із зеленуватою м'якоттю, 3-7 насінинами. Зацвітає О. а. наприкінці травня — на початку червня. Жіночі дерева зазвичай зацвітають на 2-3 дні пізніше чоловічих. Медопродуктивність з 1 га суцільних насаджень — 250-280 кг. Якщо посадити оксамит амурський біля пасіки, то бджоли відразу ж оцінять це дерево. Одна бджолосім'я за період його цвітіння може зібрати від 6 до 15 кг товарного меду. Виділення нектару залежить від навколишньої температури й вологості повітря. Найбільша його кількість виділяється при тихій погоді, температурі від 18 до 23 °С і відносній вологості повітря понад 50 %. Різкі пориви вітру, рясні опади зменшують у 2,6 разу кількість цукру в нектарі. Виділення нектару залежить також від віку дерева, наприклад, квітка 40-літнього дерева виділяє нектару в 2,5 рази більше, ніж 20-літнього.

Розмножують рослину насінням або саджанцями 3-5-літнього віку. При весняному посіві насіння вимагає стратифікації протягом 90 днів. Глибина забивання насіння — 2-2,5 см, з обов'язковим мульчуванням посівів на важких ґрунтах торфом або перегноєм. О. а. краще вирощувати в змішаних культурах за участю тіньових порід і чагарників (не більше ЗО % загальної кількості дерев). У південних степових районах воно страждає від посухи. Росте дуже швидко, пересадження переносить добре.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.