Бджільництво - словник-довідник

БДЖОЛИ СЕРЕДНЬОРОСІЙСЬКІ — порода широко розповсюджена в лісовій зоні європейської частини Росії, в Україні, Білорусії, Прибалтійських країнах, Башкортостані, Південному Уралі.

Довжина Б. с. 12-14 мм, довжина хоботка — 5,7-6 мм. Забарвлення Б. с. сіре (чорне). Під час роїння закладають до 25- 30 маточників, відпускаючи не більше 6 роїв. Бджоли цієї породи зимостійкі, стійкі до нозематозу й менше уражаються падевим токсикозом, ніж інші породи.

Б. с. добре будують стільники, добре використовують медозбір із липи, гречки, зніту, білої конюшини. Запечатують мед білою «сухою» печаткою. Середня медяна продуктивність досягає 28,2 кг меду, іноді й до 41 кг за сезон на сім'ю. Бджоли цієї породи слабко захищаються від бджіл-злодійок, самі набагато рідше займаються злодійством, ніж південні.

Б. с. швидко реагують на зовнішні подразники, неспокійні, агресивні.

При огляді гнізда слід проявляти обережність: бджоли бігають по стільниках, тривожаться, звисають гронами й нерідко надають із нижнього бруска рамки. Якщо на вийнятому стільнику виявиться матка, вона припинить роботу, приєднається до сім'ї й метатиметься на стільниках.

Сім'ї цієї породи добре приймають чужих маток, одночасне проживання двох маток — явище рідкісне. Бджоли-трутівки з'являються вкрай рідко.

Одним із недоліків Б. с. є підвищена схильність до роїння, тому доводиться часто використовувати дим для їхнього заспокоєння, але після підкурювання бджоли накидаються на мед і п'ють його.

Ця порода добре переносить довгі зими, тому на Кавказі не прижилася: короткі маломорозні зими не дозволяють їй утворити нормальний клуб. У результаті всю зиму Б. с. перебувають у напівактивному, перезбудженому стані, що призводить до швидкого зношування організму.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.