Бджільництво - словник-довідник

ОРГАНІЗАЦІЯ ПАСІКИ — ґрунтується на декількох необхідних умовах.

Насамперед з'ясовують медоносні ресурси та природні угіддя, наявні в цій місцевості. Залежно від отриманих даних визначають кількість бджолосімей, необхідну для їхнього запилення, і можливу першу закупівлю сімей з урахуванням їхнього подальшого розвитку. Підраховують витрати, необхідні для будівництва вуликів, зимівників, пасічного обладнання й інвентарю. Необхідно враховувати ті кошти, які доведеться вкладати в пасічне господарство протягом першого року його організації. Бджоляреві-початківцю слід познайомитися з досвідченим бджолярем, який зможе проконсультувати з багатьох питань: де придбати бджіл, відповідну літературу, пасічний інвентар, воскосировину, а також де можна пройти курси бджоляра-початківця.

Потім підшукують місце, де можна розташувати пасіку. Поруч повинні бути медоносні площі й масиви, місце, де можна буде додатково висівати медоносні культури. Вибір ділянки під пасіку також має залежати від того, чи є в цій місцевості інші ділянки з медоносами, щоб у літній період організовувати кочівлю пасіки. Не слід ставити пасіку ближче ніж за 3 км від іншої пасіки.

Надалі займаються будівництвом пасічного обладнання, насамперед, пасічної майстерні. Закуповують необхідний інвентар, маленькі цвяхи, вулики, штучну вощину (з розрахунку 1 кг на бджолосім'ю), мішковину, фарби тощо. Після завершення підготовки пасічної території й оснащення пасіки займаються доставкою закуплених бджолосімей на нове місце.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.