Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ОРІЄНТАЦІЯ БДЖІЛ НА МІСЦЕВОСТІ здатність бджіл відшукувати джерела узятку й знаходити своє житло.

Орієнтирами для бджіл є колір, форма, розташування (щодо сонця) і запах предметів, що зустрічаються на маршруті їхнього лету. Під час польоту по незнайомій місцевості бджола орієнтується за сонцем і небосхилом. Різні ділянки по-різному поляризують сонячне світло, і бджоли орієнтуються за відбитим світлом різних відтінків. Безпосереднім орієнтиром є запах медоносів.

Величезне значення мають наземні пасічні орієнтири: забарвлення вулика, дерева, чагарники, гілки біля нього. Переміщення вулика зі звичайного місця на 2-3 м убік від орієнтира збентежує бджіл. Вони літають над тим місцем, де раніше стояв вулик, і довго не можуть знайти його.

Місце вулика бджоли запам'ятовують під час орієнтовного обльоту й у процесі літної діяльності. Чим старші літні бджоли, тим краще вони пам'ятають місце розташування свого вулика.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.