Бджільництво - словник-довідник

ОРІЄНТАЦІЯ БДЖІЛ НА МІСЦЕВОСТІ здатність бджіл відшукувати джерела узятку й знаходити своє житло.

Орієнтирами для бджіл є колір, форма, розташування (щодо сонця) і запах предметів, що зустрічаються на маршруті їхнього лету. Під час польоту по незнайомій місцевості бджола орієнтується за сонцем і небосхилом. Різні ділянки по-різному поляризують сонячне світло, і бджоли орієнтуються за відбитим світлом різних відтінків. Безпосереднім орієнтиром є запах медоносів.

Величезне значення мають наземні пасічні орієнтири: забарвлення вулика, дерева, чагарники, гілки біля нього. Переміщення вулика зі звичайного місця на 2-3 м убік від орієнтира збентежує бджіл. Вони літають над тим місцем, де раніше стояв вулик, і довго не можуть знайти його.

Місце вулика бджоли запам'ятовують під час орієнтовного обльоту й у процесі літної діяльності. Чим старші літні бджоли, тим краще вони пам'ятають місце розташування свого вулика.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.