Бджільництво - словник-довідник

БДЖОЛИ СІРІ ВИСОКОГІРНІ (грузинські) — найдавніша порода гірського Закавказзя й Кавказу, розповсюджена також у Ставропольському й Краснодарському краях, в Україні, Молдавії, Вірменії, Азербайджані.

У Б. с. в. найдовший хоботок — 6,6-7,2 мм, що дозволяє їм вдало запилювати квітки червоної конюшини. Забарвлення темно-сіре, без жовтих смуг. Плідність маток 1100-1500 яєць на добу.

Б. с. в. мають винятковий нюх, тому легко знаходять корм. Середній медозбір за сезон на сім'ю складає ЗО кг меду, але іноді може досягати 55 кг. Печатка меду темна «мокра», але колір відкачаного меду світліший, ніж у середньоросійських; прополісування гнізда сильніше.

Б. с. в. вирізняються винятковим миролюбством, місцеві бджолярі оглядають їх, не користуючись димом і сіткою для захисту обличчя. При підготовці до роїння або «тихої» зміни матки вони закладають у середньому по 4-8 маточників. Норицеві маточники закладають на ребрах стільників, рідше у середині. До роїння мало схильних

При наявності на пасіці бджіл інших порід можуть проявляти агресію. Не бояться диму, а скупчуються зверху рамок, не п'ють мед, як середньоросійські.

Грузинські бджоли добре захищаються від бджіл-злодійок, але самі дуже злодійкуваті. При близькому розташуванні пасік із середньоросійськими бджолами у весняний час крадуть у них мед при узятку до 5 кг.

При використанні помісних бджіл (грузинських із місцевими породами) слід зазначити, що добрим медозбором вирізняється перше покоління, у другому й наступному продуктивність різко знижується й при зимівлі більша частина їх гине.

При огляді вийнятих стільників Б. с. в. поводяться спокійно, не метаються; якщо на них є матка, вона продовжує відкладати яйця.

Б. с. в. не пристосовані до тривалої зимівлі, добре зимують тільки в регіонах з теплою осінню й пізньою зимою. Частіше інших порід уражаються нозематозом і страждають від падевого меду.

Б. с. в. схильні до співжиття двох маток в одній сім'ї.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.