Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ОСИРОТІЛА СІМ'Я — сім'я, у якій з деяких причин загинула матка, у гнізді відсутній розплід, на якому бджоли можуть закласти норицеві маточники.

Першою й головною ознакою О. с. є відсутність у гнізді яєць і молодого розплоду. Бджоли тривожаться, безцільно повзають у вулику, ніби щось шукають, гудуть. Втрату матки може викликати кілька причин: її хвороба або біологічна старість; невправне поводження пасічника зі стільниками, коли при огляді гнізда матка падає й губиться; неправильне підсадження молодої плодової матки, яку бджолу вбивають; невправне об'єднання сімей,

коли старі бджоли знищують матку; виникнення на пасіці злодійства (у результаті бійки бджіл гине матка), а також при виникненні ройового інстинкту, коли рій відходить із маткою, а в сім'ї є тільки ройові маточники.

О. с. треба негайно надати допомогу. У гніздо сім'ї ставлять стільники з 1-2-денними личинками, щоб бджоли самі заклали маточники, або ж дають нову плодову матку або зрілий маточник.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.