Бджільництво - словник-довідник

ОТРУЙНІ РЕЧОВИНИ , або отрутохімікати, — хімічні препарати, використовувані при боротьбі зі шкідниками та хворобами рослин.

О. р. виготовляють у вигляді дуетів, емульсій, розчинів, суспензій і застосовують їх методом обприскування, обпилювання, фумігації й у вигляді принад.

Хімічні засоби захисту рослин класифікуються за об'єктами застосування (інсектициди, гербіциди, акарициди тощо). Хімічні отрути у свою чергу діляться на контактні (зовнішньої дії) і кишкові (внутрішньої дії).

Отрути контактної дії діють на комах при зіткненні з тілом. Вони розроблені для дії на м'які покриви тіла личинок і їхніх знищень. До контактних інсектицидів належать гасова емульсія, анабазин-сульфат, нікотин-сульфат, гербіциди, тютюновий відвар, вапняно-сірчаний відвар, мазут, фенол, бордоська рідина, мінерально-масляні емульсії. Ці отрути менш небезпечні для бджіл, ніж кишкові.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити