Бджільництво - словник-довідник

ОХОЛОДЖЕННЯ МАТКИ — може відбутися до стану задубіння під час зимівлі, коли бджоли вже витратили всі кормові запаси й не можуть більше підтримувати температуру клубу. У такому випадку температура у вулику знижується до температури зимівника, і матка гине з бджолами.

Якщо вчасно помістити вулик у тепле приміщення, дати бджолам корм, то можна їх урятувати, але після охолодження матка найчастіше втрачає здатність відкладати запліднені яйця.

Задубіння матки може відбутися також у літню пору при випадковому її падінні зі стільника на землю напередодні холодної ночі. О. плодової матки протягом 13-16 годин при температурі 0-2 С скорочує кладку запліднених яєць на 50 % .

Щоб уникнути О. м., треба забезпечувати бджіл достатньою кількістю доброякісних кормів й утеплювати вулики, особливо ті, які залишаються зимувати на волі.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.