Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ОХОЛОДЖЕННЯ МАТКИ — може відбутися до стану задубіння під час зимівлі, коли бджоли вже витратили всі кормові запаси й не можуть більше підтримувати температуру клубу. У такому випадку температура у вулику знижується до температури зимівника, і матка гине з бджолами.

Якщо вчасно помістити вулик у тепле приміщення, дати бджолам корм, то можна їх урятувати, але після охолодження матка найчастіше втрачає здатність відкладати запліднені яйця.

Задубіння матки може відбутися також у літню пору при випадковому її падінні зі стільника на землю напередодні холодної ночі. О. плодової матки протягом 13-16 годин при температурі 0-2 С скорочує кладку запліднених яєць на 50 % .

Щоб уникнути О. м., треба забезпечувати бджіл достатньою кількістю доброякісних кормів й утеплювати вулики, особливо ті, які залишаються зимувати на волі.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.