Бджільництво - словник-довідник

ОЦТОВА КИСЛОТА — безбарвна та прозора рідина, що легко вивітрюється. Запах різкий, смак кислий. Змішується з водою, спиртом, ефіром і гліцерином. 0. к. належить до вогненебезпечних й отруйних речовин. Чисту О. к. випускають із концентрацією 96-100 %. Речовину, що містить у собі від ЗО до 75 % О. к., називають оцтовою есенцією. У технічній О. к. міститься від ЗО до 60 % кислоти.

О. к. використовують для синтезу безлічі лікарських й інших органічних речовин, а також у харчовій промисловості у вигляді 3-9% -вого розчину.

Пари О. к. убивають спори ноземи, тому її рекомендується використовувати для дезінфекції стільників і вуликів з уражених нозематозом бджолосімей. Для дезінфекції беруть 80 або 98% -вий розчин О. к. і розводять 4-5 частини в 1 частині води. Для дезінфекції стільників можна також використовувати оцтову есенцію з розрахунку 2 л кислоти на 1 м3 вулика або іншої ємності, у якій оброблятимуться стільники.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.