Бджільництво - словник-довідник

БДЖОЛИ УКРАЇНСЬКІ — живуть у степових і південних районах лісостепової зони України. За зовнішнім виглядом нагадують середньоросійських. Забарвлення сіре, з жовтизною на черевці. Довжина хоботка 6,3-6,7 мм. У період інтенсивного розвитку сім'ї плідність матки складає 1000-1500 яєць на добу. Середній медозбір на сім'ю за сезон складає 30-40 кг меду. Печатка меду «суха», в основному біла.

При огляді гнізда Б. у. поводяться спокійніше, ніж середньоросійські. Димом праборкуються швидко й легко. Вирізняються середньою рійливістю (добре піддаються протирійливим заходам), у період роїння закладають небагато маточників (10-20). Б. у. добре зимують, відзначена досить добра стійкість до захворювань. Вирізняються великою працездатністю.

Чудово будують стільники. Перші рої після запечатування маточника виходять тільки на 3-й, а не на 1-й день. Гніздо прополісують помірно.

Схильні до злодійства й чудово захищають своє гніздо від бджіл-злодійок. Ця порода вирізняється миролюбством.

У природних умовах Б. у. обладнували гнізда в дуплах дерев і будували високі стільники. Тому утримання Б. у. в багатокорпусних нуликах більше відповідає біологічним потребам породи.

У цей час Б. у. в чистому вигляді зустрічаються рідко, частіше можна зустріти популяції з кубанськими, країнськими, гірськими кавказькими, середньоросійськими, італійськими й іншими породами.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.