Бджільництво - словник-довідник

ПАРТЕНОГЕНЕЗ — розвиток незаплідненого яйця. Відомо, що в бджоли можуть розвиватися як запліднені, так і незапліднені яйця. Із запліднених яєць виводяться матки й робочі бджоли, з незапліднених — трутні. Тільки матка здатна відкладати запліднені яйця, тому що тільки вона має добре розвинені статеві органи й здатна спаровуватися з трутнем. Робоча бджола, на відміну від матки, має добре розвинені органи для добування корму й вигодовування личинок, але статеві органи в неї недорозвинені, тому вона не в змозі спаровуватися з трутнями й відкладати запліднені яйця.

Загибель матки призводить до того, що деякі бджоли починають відкладати незапліднені яйця, з яких виводяться тільки трутні. Відбувається трутневість сім'ї. Перенасичення сім'ї трутнями призводить до слабкості сім'ї, і виправити її досить складно.

П. спостерігається при фізіологічній старості матки, у результаті виснаження запасу сперми в сім'яприймачі, а також у молодих неплодових маток.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.