Бджільництво - словник-довідник

ПАРТЕНОГЕНЕЗ — розвиток незаплідненого яйця. Відомо, що в бджоли можуть розвиватися як запліднені, так і незапліднені яйця. Із запліднених яєць виводяться матки й робочі бджоли, з незапліднених — трутні. Тільки матка здатна відкладати запліднені яйця, тому що тільки вона має добре розвинені статеві органи й здатна спаровуватися з трутнем. Робоча бджола, на відміну від матки, має добре розвинені органи для добування корму й вигодовування личинок, але статеві органи в неї недорозвинені, тому вона не в змозі спаровуватися з трутнями й відкладати запліднені яйця.

Загибель матки призводить до того, що деякі бджоли починають відкладати незапліднені яйця, з яких виводяться тільки трутні. Відбувається трутневість сім'ї. Перенасичення сім'ї трутнями призводить до слабкості сім'ї, і виправити її досить складно.

П. спостерігається при фізіологічній старості матки, у результаті виснаження запасу сперми в сім'яприймачі, а також у молодих неплодових маток.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити