Бджільництво - словник-довідник

ПАСОВИЩНА ДІЛЯНКА ПАСІКИ — сукупність сільськогосподарських територій і природних угідь, що розташовані в межах літання бджіл цієї пасіки. П. д.п. умовно визначається двокілометровим радіусом продуктивного літання бджіл, що складає приблизно 1250 га. На цій території має рости достатня кількість медоносів.

Вибір ділянки для стаціонарної пасіки повинен проводитися з таким розрахунком, щоб бджоли весь весняно-літній сезон мали доступ до медоносів, тобто їм був забезпечений як головний узяток, так і підтримувальний — весняний і осінній. Сьогодні рідко зустрічаються місця, де бджоли можуть стаціонарно працювати протягом усього сезону, бо між узятками обов'язково є часові простої. Тому необхідно висівати на припасічних ділянках медоноси або ж застосовувати метод кочівлі пасіки.

Кочівля пасіки може за сезон змінити ряд точків, і кожний П. д.п. повинна забезпечувати бджолам тимчасовий сильний узяток.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити