Бджільництво - словник-довідник

ПАТОГЕННІ МІКРООРГАНІЗМИ — хвороботворні мікроби, які викликають хвороби людини, комах і рослин. П. м. у результаті еволюційного розвитку пристосувалися до існування в тканинах живих організмів. У всіх рослин, тварин і людей є свої хвороботворні мікроби. Свої П. м. (бактерії, гриби й т.п.) є також у бджіл.

П. м. здатні придушувати імунітет живого організму. Розвиваючись в організмі, вони сприяють розвитку хвороби, тому їх називають збудниками захворювання. Кожний вид П. м. викликає певну хворобу, наприклад, нозема — нозематоз, бацила лярве — американський гнилець, амеба — амебіаз тощо. Хвороби, викликувані П. називаються заразними, тому що здатні передаватися від хворого організму здоровому.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.