Бджільництво - словник-довідник

ПАТРОННИКИ — необхідні для прикріплення до планок прищеплювальної рамки штучних мисочок із личинками. На кожну планку потрібно не менше 10 П. Найпростіше виготовляти П. з м'яких сортів дерева, випилявши невеликі циліндри діаметром 8-10 мм. Такі П. легко наколюються на цвяхи, забиті в планки прищеплювальної рамки. П. можна також виготовляти у вигляді квадратів розміром 25 х 25 мм, які кріпляться до планок рамки розтопленим воском.

П. заповнюють і кріплять у такий спосіб. Стільник кладуть на стіл плиском. Нагрітим ножем вирізують смужки чарунок, обрізають їх наполовину й одинарний ряд чарунок розрізають на шматочки, у яких залишають по одній неушкодженій чарунці з личинкою. Потім ці шматочки з не підтятого боку приклеюють розігрітим воском до патрончиків прищеплювальної рамки або до загострених сірників. Поправляють краї підтятих чарунок сірником, злегка розширюючи їх угорі. Після цього прищеплювальну рамку ставлять у середину гнізда сім'ї-виховательки. Якщо користуються загостреними сірниками, то їх устромляють в один або два центральні стільники.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.