Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ПЕНІЦИЛІН антибіотик, продукт життєдіяльності різних видів цвілевих грибів. П. являє собою гігроскопічний жовтуватого кольору порошок або суху пористу масу. П. добре розчиняється у воді. Він абсолютно не токсичний, навіть при його передозуванні.

На пеніциліновій основі сьогодні виробляється маса антибіотиків. їх можна використовувати в бджільництві. П. використовують для профілактики гнильцевих захворювань, а також як стимулюючу підгодівлю бджіл.

Підгодівлю готують із розрахунку 200 тис. од пеніциліну на 1 л цукрового сиропу, приготовленого в пропорції 1:1. Лікувальний сироп готують з 1 частини цукру й 1 частини води. Цукор не повинен підгоряти. Сироп остуджують до 30 С, потім додають у нього П. Корм дають із розрахунку 100 г на вуличку бджіл. Щоб досягти ефекту, підгодівлю згодовують тричі з інтервалами в 7 днів. Тобто сім'я, яка має 7 вуличок бджіл, повинна одержати тричі по 700 г корми через кожні сім днів, а всього одержати 2,1 кг підгодівлі, у якій буде трохи більше 1 кг цукру, близько 1 л води й 600 тис. ОД пеніциліну.

Як профілактичний засіб проти гнильцевих захворювань П. дають у такий спосіб. Готують цукровий сироп з П. у концентрації 0,9-1 млн. ОД на 1 л сиропу. Дають по 100 мл сиропу на вуличку бджіл. Для профілактичного обприскування стільників і бджіл можна використовувати водно-пеніциліновий розчин у концентрації 1 л води на 1 млн. ОД; для лікувального обприскування — 2-3 г дусту на 50 млн. ОД і на 1 кг сухого розріджувача

(крохмалю, цукрової пудри тощо). Лікувально-профілактичну обробку бджолосімей проводять тричі через кожні 5-7 днів. Сім'ї, яким не допоміг цей курс лікування, обробляють доти, поки вони повністю не видужають.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.