Бджільництво - словник-довідник

ПЕРВАК — перший рій, що вийшов із вулика. П. вилітає з вулика між 11-ю і 15-ю год. Несприятлива погода може затримати вихід роя, але стійка непогода може призвести до того, що бджоли розгризуть маточники й ройовий інстинкт на деякий час зупиниться.

П. вилітає зі старою маткою, як правило, на 2-3-й день після закладання маточників, і прищеплюється недалеко від свого вулика. З П. виходить половина бджіл, наявних у сім'ї. Бджоли починають роїтися через відсутність у природі узятку й наявність в гнізді великої кількості розплоду. Через «безробіття» звільняється велика кількість літних і робочих бджіл. У таких сім'ях бджоли скорочують виділення воску й відбудування стільників, тому що вони зберігають енергію на будівництво нового гнізда.

Після виходу П. у гнізді залишається багато запечатаного розплоду й маточники. Подальша робота пасічника полягає в тому, щоб створити сприятливі умови для розвитку материнської сім'ї (розширює гніздо, забезпечує додаткову вентиляцію), щоб із неї не вийшов рій-вторак.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.