Бджільництво - словник-довідник

ПЕРЕВІРКА ЯКОСТІ КОРМОВИХ ЗАПАСІВ — особливо необхідна в осінньо-зимовий період. У весняно-літній період особливих вимог до якості кормів немає, тому що в цей період бджолам доступна вода, і вони можуть споживати її в достатній кількості та прочищати кишечник. При недостачі корму в цей період бджоли можуть споживати неповноцінні корми (цукор, сиропи тощо) без будь-яких важких наслідків. Але виробіток пасіки, сила сімей у весняний період залежать від якості зимових кормів, на яких утримувалися бджоли.

П. я. з. на зимівлю зводиться до того, що пасічник установлює відсутність паді в меді, виключає закислі й закристалізовані корми. Формуючи гнізда на зиму, бджоляр бере проби з кожного стільника. В одній і тій самій рамці мед може бути світлим, бурштиновим, темним. Часто колір меду визначають на просвіт стільників. Зазвичай падевий мед темного кольору (з ялини — темно-зелений, з ялиці — золотаво-жовтий, з модрини — від лимонно-жовтого до світло-буруватого, з гірської сосни — прозорий), тягучий, має слабкий аромат і найчастіше має неприємний смак. Досвідчені пасічники зазвичай знають, який у природі узяток, з яких медоносів бджоли несуть нектар, і можуть без детального аналізу, просто за кольором визначити, що в стільниках є падь. Крім того, наявність паді в меді можна визначити органолептично — за запахом, кольором і смаком. Але досить часто у квітковому меді є різна кількість паді, що не визначається органолептичним способом. У такому випадку застосовують спиртову реакцію. До розчину меду в дистильованій воді (1:1) додають шість частин 96% -вого спирту-ректифікату. Мед буде мутним, якщо є домішка паді.

Пасічники зазвичай використовують органолептичний метод для визначення ботанічних сортів меду та знають, які з них швидше кристалізуються. Восени, заміняючи падевий або схильний до швидкої кристалізації мед на цукровий сироп, вони дають його задовго до організації клубу бджіл, щоб сім'ї встигли переробити його на цукровий мед. Цукровий сироп, складений бджолами без переробки на стільники, швидко кристалізується, і зимівля буде неблагополучною.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити