Бджільництво - словник-довідник

ПЕРЕХРЕСНЕ ЗАПИЛЕННЯ перенесення пилку з тичинок однієї рослини на рильце маточки іншої. У ході тривалого еволюційного розвитку вийшло, що тичинки й маточки на одній квітці рослини дозрівають неодночасно, внаслідок чого й стає можливим П. з. Рослини з одностатевими квітками запилюють тільки перехресним способом.

Серед перехреснозапильних рослин виділяють комахозапильні й вітрозапильні. Пилок переносять на своєму тільці медоносні бджоли й інші комахи.

П. з. гречки й медунки сприяє, наприклад, своєрідна будова квіток. На одних рослинах цих культур є високі маточки й короткі тичинки, на інших — навпаки. Під час запилення квіток комахами пилок розподіляється на їхньому тільці нерівномірно: на груди — при запиленні короткотичинкових рослин, на черевце — низькоматочкових. Завдяки цьому й відбувається запилення різних за будовою квіток.

Використання бджіл на запиленні ентомофільних сільськогосподарських культур підвищує врожаї й поліпшує якість плодів і насіння.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.