Бджільництво - словник-довідник

ПЕРСТАЧ ПРЯМОСТОЯЧИЙ (калган, куряче зілля) — багаторічна трав'яниста рослина із родини розоцвітих. Росте на лісових галявинах, узліссях, серед чагарників, на берегах рік, на сухих і вологих луках, пустирях, зустрічається в тундрі. Поширена на всій лісовій і лісостеповій зоні європейської частини Росії, на території Білорусії й України. Кореневище циліндричне або багатоголове з численними тонкими придатковими коріннями, дуже тверде, зовні — темно-бурого кольору, на зламі — червоного. Рослина досягає 20 см заввишки, стебло пряме, тонке, угорі розгалужене. Листя стеблове, ланцетоподібне, великопильчасте. Квітки одиночні, золотаво-жовті, біля основи з червоною невеликою плямою, на довгій квітконіжці. Віночок чотирипелюстковий. Плід горіхоподібна сім'янка. Цвіте П. із травня по серпень. Рослина дає бджолам нектар і пилок.

У кореневищі рослини міститься до ЗО % дубильних речовин, смоли, віск, крохмаль.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.