Бджільництво - словник-довідник

ПІДВИЩЕННЯ ВРОЖАЙНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР — досягається за допомогою запилення їх бджолами. Збираючи нектар і пилок, бджоли забезпечують перехресне запилення, чим значно підвищують урожай с.-г. культур. Без запилення бджолами гречки, соняшнику, плодово-ягідних культур, не можна говорити про підвищення врожайності цих культур, про якість насіння. Найкращих результатів домагаються ті сільськогосподарчі організації, на посівних ділянках яких установлені пасіки та бджоли працюють безпосередньо на цих медоносах. Чим більша відстань між пасіками й угіддями, тим нижчий відсоток культур, що запилюються. Уже давно встановлено, наприклад, що після запилення бджолами гречки її врожайність підвищується на 25-35 %. Якщо ж запилення ще й поєднати з високою агротехнікою, сільськогосподарчі організації одержуватимуть не тільки добрі, але й високоякісні врожаї.

Вигідним є використовувати бджіл на запиленні червоної конюшини -, еспарцету, люцерни, тому що врожайність цих культур підвищується вдвічі-втричі.

Величезною є роль бджіл і в запиленні плодово-ягідних культур. Підвищення врожайності садів від запилення їх бджолами досягає 30 %, виноградників — 25-30 %. Крім того, поліпшується якість плодів, їхня соковитість, аромат, насіння вирізняється високою схожістю.

Бджіл використовують також на запиленні баштанних культур, у теплицях, де раніше запилення квіток проводилося вручну.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.