Бджільництво - словник-довідник

ПІДМОР БДЖІЛ — поява мертвих бджіл на дні вулика або на землі, недалеко від вулика. Наявність П. б. може бути наслідком хвороб, голоду бджіл, отруєння отрутохімікатами або газом.

У природних умовах П. б. у зимовий період спостерігається тоді, коли особини відриваються від клубу й замерзають. Натомість у здорових і сильних сім'ях П, б. буває незначним (кілька грамів), головно спостерігається в другій половині зимівлі, його складають старі бджоли або ті, які відбилися від клубу.

Великий П. б. відзначається при кишкових захворюваннях, голоді бджіл або неправильному розміщенні кормів у клубі.

Улітку бджоли гинуть в основному внаслідок отруєння отрутохімікатами. Часто вони навіть не долітають до пасіки, гинуть по дорозі. Та ж частина бджіл, що долетіла до вулика, гине усередині, при цьому бджоли-годувальниці споживають отруєний корм, принесений літними бджолами. У цей період вуликові бджоли чистять вулик від П. б., викидають трупи через льоток.

П. б. у літній період може також спостерігатися при виникненні бджолиного злодійства на пасіці. Біля вулика, на який був зроблений наліт, можна знайти безліч загиблих бджіл.

П. б. завжди слід вчасно прибирати. У зимовий період, коли цього не можуть зробити бджоли, П. б. забирає бджоляр дротом зі спеціально загнутим з одного боку кінцем або ж за допомогою аркушів паперу, що були завбачливо покладені на початку зимівлі на дно вулика. Трупний запах викликає роздратування бджіл, і вони погано переносять зимівлю.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.