Бджільництво - словник-довідник

ПІДРІЗАННЯ КРИЛ МАТЦІ — застосовується як протирійний метод, а також для того, щоб визначати вік матки.

Бджолина сім'я роїтиметься, якщо для цього створені сприятливі умови, але матка з підтятими крильми або ніжкою літати не здатна. П. к. ніяк не впливає на продуктивність матки, вона як і раніше кластиме ту кількість яєць, яку виробляла й раніше, і при ній сім'я може почати роїтися. Вийшовши з роєм, матка не зможе злетіти, вона впаде на землю біля вулика. Рій, посидівши якийсь час на привої або дереві, повернеться у своє гніздо.

Після повернення рою обов'язково потрібно оглянути гніздо й матку. Якщо матка якісна, плодова, її залишають, потім видаляють маточники, крім одного найкращого й найбільш зрілого, розширюють гніздо. Через кілька днів гніздо знову оглядають; якщо бджоли заклали норицеві маточники, їх знищують.

Якщо сім'я вже почала роїтися, П. к. м. або ніжки нічого не дасть. Найімовірніше, що сім'я вб'є покалічену стару матку, закладе ройовий маточник й однаково вийде з молодою ройовою маткою.

Для П. к. м. її знаходять на стільнику, піддягають пінцетом за кінчик одного крила й підрізають його ножицями. Потрібно бути обережним, щоб не заподіяти матці шкоди. Крила підрізають з одного боку на третину.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.