Бджільництво - словник-довідник

БДЖОЛИНИЙ ПРОСТІР У ВУЛИКУ — відстань між двома стільниками й між стільником і стінкою вулика. Б. п. бджоли не забудовують восковими стільниками й не запрополісовують. Відомо, що відстань менше ніж 5 мм бджоли зашпаровують сумішшю прополісу з воском, а відстань більше ніж 9,5 мм забудовують восковими стільниками.

Бджоли залишають між стільниками з розплодом 11-12 мм, між стільниками з медом близько 8-9 мм.

У свій час відкриття Б. п. змусило переглянути конструкцію вуликів, з нерухливого бджолиного гнізда в напіврозбірних вуликах у рухливі — у рамкових.

У сучасних вуликах між бічними планками рамок і стінками корпуса залишають 7,5-8 мм, між верхніми планками рамок і стелиною або нижньою планкою рамки верхнього корпуса — 10 мм. Стільникові рамки розміщають у гнізді на відстані 11-12 мм, і тільки якщо рамки не оснащені постійними роздільниками, навесні скорочують відстань між ними до 8-9 мм, щоб створити оптимальні умови для активного розвитку бджолиних сімей.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.