Бджільництво - словник-довідник

БДЖОЛИНИЙ ПРОСТІР У ВУЛИКУ — відстань між двома стільниками й між стільником і стінкою вулика. Б. п. бджоли не забудовують восковими стільниками й не запрополісовують. Відомо, що відстань менше ніж 5 мм бджоли зашпаровують сумішшю прополісу з воском, а відстань більше ніж 9,5 мм забудовують восковими стільниками.

Бджоли залишають між стільниками з розплодом 11-12 мм, між стільниками з медом близько 8-9 мм.

У свій час відкриття Б. п. змусило переглянути конструкцію вуликів, з нерухливого бджолиного гнізда в напіврозбірних вуликах у рухливі — у рамкових.

У сучасних вуликах між бічними планками рамок і стінками корпуса залишають 7,5-8 мм, між верхніми планками рамок і стелиною або нижньою планкою рамки верхнього корпуса — 10 мм. Стільникові рамки розміщають у гнізді на відстані 11-12 мм, і тільки якщо рамки не оснащені постійними роздільниками, навесні скорочують відстань між ними до 8-9 мм, щоб створити оптимальні умови для активного розвитку бджолиних сімей.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити