Бджільництво - словник-довідник

ПІДСИЛЕННЯ СІМЕЙ — розповсюджений метод, у якому від сильних сімей відбирають рамки з печатним розплодом і бджолами й дають їх слабким сім'ям. Цей прийом дозволяє слабким сім'ям піднятися до рівня середніх. Якщо є 2 слабкі сім'ї, то можна, звичайно, обійтися й без подібного підсилення, сім'ї розміщають в одному вулику, розділивши їх перегородкою. У гніздах установлюється нормальна температура для розвитку розплоду й сім'ї починають швидко нарощувати силу.

Не рекомендується відбирати в сильних племінних сімей розплід для підсилення слабких порід бджіл і тих, які не відрізняються цінними якостями. Іноді це необхідно, якщо посилюють відводки або нуклеуси за рахунок основної сім'ї.

Напровесні нуклеусам або відводкам дають по 1 рамці з розплодом, бажано зрілим. Потім дають по 2 рамки. Посилюючи слабкі сім'ї, потрібно пам'ятати, що сильним сім'ям також необхідно створювати відповідні умови для нарощування бджіл.

Будь-яке підсилення або перестановка стільників і рамок з одних вуликів в інші припустимі тільки на тих пасіках, де немає заразних хвороб бджіл.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити