Бджільництво - словник-довідник

ПІДСИЛЕННЯ СІМЕЙ.розповсюджений метод, у якому від сильних сімей відбирають рамки з печатним розплодом і бджолами й дають їх слабким сім'ям. Цей прийом дозволяє слабким сім'ям піднятися до рівня середніх. Якщо є 2 слабкі сім'ї, то можна, звичайно, обійтися й без подібного підсилення, сім'ї розміщають в одному вулику, розділивши їх перегородкою. У гніздах установлюється нормальна температура для розвитку розплоду й сім'ї починають швидко нарощувати силу.

Не рекомендується відбирати в сильних племінних сімей розплід для підсилення слабких порід бджіл і тих, які не відрізняються цінними якостями. Іноді це необхідно, якщо посилюють відводки або нуклеуси за рахунок основної сім'ї.

Напровесні нуклеусам або відводкам дають по 1 рамці з розплодом, бажано зрілим. Потім дають по 2 рамки. Посилюючи слабкі сім'ї, потрібно пам'ятати, що сильним сім'ям також необхідно створювати відповідні умови для нарощування бджіл.

Будь-яке підсилення або перестановка стільників і рамок з одних вуликів в інші припустимі тільки на тих пасіках, де немає заразних хвороб бджіл.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.