Бджільництво - словник-довідник

ПІЗНІЙ УЗЯТОК — необхідний бджолам наприкінці сезону. Восени вже відсутні медоноси на культурних площах, у природі значно скоротився або зовсім відсутній узяток, бджоли припиняють вирощування розплоду, хоча сім'ям потрібні молоді особини, які повинні піти на зиму. Кількість вигодуваного розплоду збільшується майже на 50 %, якщо в природі ще є невеликий узяток (100-200 г на день).

П. у. припадає на другу половину літа — початок осені, коли цвітуть гречка, липа, соняшник і збільшення числа сімей не буде виправдане через відсутність у цьому регіоні кормової бази для бджіл.

З урахуванням усіх цих особливостей бджоляр складає план роботи, намічає заходи щодо посилення сімей, підготовки до П. у. і підтримки їх у робочому стані. Тому бджоляр повинен

організувати бджолам невеликий пізній узяток на гречці, фацелії, гірчиці тощо; висаджувати на припасічній ділянці пізні медоноси.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.