Бджільництво - словник-довідник

ПІЗНІЙ УЗЯТОК — необхідний бджолам наприкінці сезону. Восени вже відсутні медоноси на культурних площах, у природі значно скоротився або зовсім відсутній узяток, бджоли припиняють вирощування розплоду, хоча сім'ям потрібні молоді особини, які повинні піти на зиму. Кількість вигодуваного розплоду збільшується майже на 50 %, якщо в природі ще є невеликий узяток (100-200 г на день).

П. у. припадає на другу половину літа — початок осені, коли цвітуть гречка, липа, соняшник і збільшення числа сімей не буде виправдане через відсутність у цьому регіоні кормової бази для бджіл.

З урахуванням усіх цих особливостей бджоляр складає план роботи, намічає заходи щодо посилення сімей, підготовки до П. у. і підтримки їх у робочому стані. Тому бджоляр повинен

організувати бджолам невеликий пізній узяток на гречці, фацелії, гірчиці тощо; висаджувати на припасічній ділянці пізні медоноси.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити