Бджільництво - словник-довідник

ПЛАКУН-ТРАВА — багаторічна рослина. Зустрічається на вологих луках, біля озер, уздовж канав і в прибережних заростях. Стебло ребристе, опушене, заввишки до 1 м. Листя ланцетоподібне, сидяче, нижнє супротивне й кільчасте, верхнє — почергове. На листочках є великі устячка, через які виділяється волога, що надходить із тканин рослини. Квітки фіолетово-пурнурні, зібрані у верхній частині стебла й гілок у густу колосовидну мітелку. Квітка має 12 чашолистків і 6 пелюстків, 12 тичинок, розташованих у два ряди, й одну маточку з верхньою зав'яззю. На одних рослинах квітки мають короткі маточки й довгі тичинки, на інших — навпаки. Це вказує на те, що рослина перехреснозапильна. У корінні рослини є дубильні речовини.

У теплу погоду квітки виділяють нектар протягом усього дня. Медопродуктивність суцільних насаджень — близько 320 кг з 1 га. Мед темно-жовтий, ароматний, із терпким смаком, нерідко з домішкою паді. Не рекомендується давати цей мед бджолам на зиму.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити