Бджільництво - словник-довідник

ПЛАКУН-ТРАВА — багаторічна рослина. Зустрічається на вологих луках, біля озер, уздовж канав і в прибережних заростях. Стебло ребристе, опушене, заввишки до 1 м. Листя ланцетоподібне, сидяче, нижнє супротивне й кільчасте, верхнє — почергове. На листочках є великі устячка, через які виділяється волога, що надходить із тканин рослини. Квітки фіолетово-пурнурні, зібрані у верхній частині стебла й гілок у густу колосовидну мітелку. Квітка має 12 чашолистків і 6 пелюстків, 12 тичинок, розташованих у два ряди, й одну маточку з верхньою зав'яззю. На одних рослинах квітки мають короткі маточки й довгі тичинки, на інших — навпаки. Це вказує на те, що рослина перехреснозапильна. У корінні рослини є дубильні речовини.

У теплу погоду квітки виділяють нектар протягом усього дня. Медопродуктивність суцільних насаджень — близько 320 кг з 1 га. Мед темно-жовтий, ароматний, із терпким смаком, нерідко з домішкою паді. Не рекомендується давати цей мед бджолам на зиму.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.