Бджільництво - словник-довідник

ПЛЕМІННА БДЖОЛОСІМ'Я її необхідно мати як на великій, так і на маленькій пасіці. На всіх пасіках проводять племінну роботу, тобто відбір на плем'я високопродуктивних бджолосімей. Цим сім'ям забезпечують відповідні умови годівлі й утримання, щоб мати сильні сім'ї протягом усього року. Цінність породи оцінюється за господарсько-корисними ознаками бджолиної сім'ї, а бджоли таких сімей чудово використовують узяток.

У П. б. виводять маток, трутнів і формують відводки. Щоб уникнути родинного схрещування маток і трутнів, що призводить до виродження й ослаблення бджіл, через кожні 2-3 роки на пасіку завозять маток із передових пасік, віддалених від цієї як мінімум на 10 км. Це робиться шляхом обміну кращими матками або повноцінними сім'ями.

Високою продуктивністю також відрізняються сім'ї-помісі першого покоління. Для того щоб на пасіці постійно були такі сім'ї, завозять чистокровних неплодових маток і схрещують їх із місцевими трутнями. Бджоли цих маток будуть метисними, а трутні чистокровними, тому що трутні розвиваються з незапліднених яєць.

Через рік, максимум два, у всіх сім'ях пасіки будуть чистокровні трутні. А для одержання сім'ї-помісі першого покоління потрібно завезти на пасіку П. б. або плодових маток місцевих бджіл. Матки-дочки цих бджіл після схрещування з трутнями дадуть помісь зворотного схрещування.

Чергуючи в такий спосіб виведення маток для заміни старих у сім'ях різних популяцій, можна утримувати на пасіці помісі тільки першого покоління, які відрізняються високою працездатністю й продуктивністю.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.