Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ПОВЕДІНКА БДЖІЛ РІЗНИХ ПОРІД ПРИ ОГЛЯДІ ГНІЗДА. Будь-які подразники — розбирання гнізда, несподіване потрапляння в нього світла, температурні коливання, струси тощо — викликають у бджіл занепокоєння й бажання вжалити. Під час огляду гнізда різні породи бджіл поводяться по-різному. Одні спокійно сидять на стільниках, інші метаються, розлітаються або ховаються в глибині вулика.

Середньоросійські темні бджоли. Швидко реагують на зовнішні подразники, неспокійні, агресивні.

Перед оглядом гнізда необхідно обробити бджіл досить сильними струменями диму, а при огляді проявляти обережність, тому що бджоли бігають стільниками, тривожаться, звисають гронами й нерідко падають із нижнього бруска рамки. Якщо на вийнятому стільнику виявиться матка, вона припинить роботу, приєднається до сім'ї й метатиметься на стільниках. При огляді гнізда бджоли часто жалять.

Сірі гірські кавказькі бджоли. Вирізняються винятковим миролюбством, місцеві бджолярі оглядають їх, не користуючись димом і сіткою для захисту обличчя. Бджоли спокійно дозволяють оглянути гніздо, сидять на стільниках. При огляді вийнятих стільників бджоли поводяться спокійно, не метаються, продовжують працювати; якщо на них є й матка, вона продовжує відкладати яйця; деякі бджоли за узятком можуть злітати прямо зі стільників. Щоб очистити стільник від бджіл, використовують пучок трави, комахи не проявляють занепокоєння.

При наявності на пасіці бджіл інших порід можуть проявляти агресію.

Жовті кавказькі бджоли. Винятково миролюбні, при огляді гнізда з рамок не тікають, матка працювати не припиняє, але всетаки вони більш рухливі, ніж сірі гірські.

Далекосхідні бджоли. Реагують навіть на слабкий дим, тому гнізда можна оглядати навіть без попередньої обробки димом. При огляді спокійно пересуваються настільниках, продовжують працювати.

Українські бджоли. Ця порода вирізняється миролюбством, проте іноді може проявляти агресію. Але здебільшого вони сидять на стільниках спокійно.

Карпатські бджоли. Реагують на дим. При огляді гнізда бджоли поводяться спокійно, продовжують працювати. За миролюбством вони перевершують кавказьких бджіл.

Країнські бджоли. За миролюбством їх можна порівняти із сірими кавказькими бджолами. Поводження спокійне.

Кубанські бджоли. Дуже миролюбні бджоли. Дим можна використовувати тільки при осінньому огляді гнізд, коли в природі значно скоротився узяток, або ж відразу після перевезення пасіки й при огляді гнізда бджіл.

Башкирські бджоли. Дуже злобливі, відчувають навіть наближення людини до вулика. Перед оглядом гнізда потрібно обробляти його сильними струменями диму. Бджоли переходять у глиб гнізда, але через якийсь час повертаються, озлобляються й жалять.

Італійські бджоли. Під час огляду бджоли поводяться дуже спокійно, продовжують працювати.

Жовті перські бджоли. Дуже злобливі. Під час огляду гнізда накидаються на пасічника й жалять.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.