Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

БДЖОЛОЇД (осоїд) — комахоїдні птахи, «санітари» сільського й лісового господарства, які одночасно є й хижаками для бджіл. Із родини яструбиних на бджіл нападають звичайний і чубатий осоїди.

Звичайний О. більший за ворону, завдовжки до 60 см, має довгий хвіст і коротке тверде пір'я на чолі. Дзьоб короткий, загнутий. Колір оперення птаха змінюється з віком. Самці зверху темно-бурі, знизу світло-бурі, самки — зверху темно-бурі, знизу світло-бурі з великими поперечними плямами, на хвості три широкі білі смуги. Ноги короткі й сильні. Птах живе в лісах і лесостепах, переважно високостовбурних і листяних насадженнях, що перемежовуються з узліссями, галявинами й вирубками. Птах перелітний, в'є гніздо в травні на узліссях. Часто селиться в старих гніздах інших птахів. Відкладає кілька яєць сіруватого кольору з темно-бурими плямами. Харчується звичайний О. осами й бджолами, а також джмелями, рідше гризунами, ящірками, жабами. О. зазвичай хапає дзьобом осу, бджолу або джмеля впоперек тіла, відкушує жало й тільки після цього проковтує здобич.

Чубатий осоїд-самець має дві білі смуги у хвості.

О. розташовуються недалеко від пасік або на лінії літання бджіл. Ловлять бджіл, які вилітають або вертаються у вулик з кормом.

Заходи боротьби. Пасіки розміщають подалі від гнізд 0. Якщо птахи з'явилися, змінюють стоянку пасіки. Можна відганяти птахів від пасіки пострілами з рушниці.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.