Бджільництво - словник-довідник

ПОВТОРНЕ РОЇННЯ вихід другого рою з материнської сім'ї. Після виходу першого рою в материнській сім'ї залишається від 40 до 60 % бджіл, велика кількість запечатаного розплоду й маточники. На 8-й день після виходу рою виходить перша матка. Від стану сім'ї залежить також життя маток, які ще знаходяться у маточниках. Якщо сім'я вийшла з ройового стану, то бджоли самі прогризають маточники, і матка вбиває суперниць. Якщо сім'я готова випустити й другий рій, бджоли охороняють маточники від молодої матки. У цьому випадку відбувається «спів» маток, тобто їхнє перегукування. «Спів» маток повинен бути для пасічника сигналом про вихід другого рою.

Буквально наступного дня після виходу матки відбувається також вихід другого рою, що складається з молодих бджіл і неплодової матки. Якщо погодні умови не сприяють, вихід рою затримується.

П. р. дуже несприятливе явище на пасіці, тому що воно сильно послабляє сім'ї й знижує медозбір.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.