Бджільництво - словник-довідник

ПОДВІЙНЕ ПЕРЕНЕСЕННЯ ЛИЧИНОК — один із прийомів одержання повноцінних маток з личинок будь-якої сім'ї. Відомо, що корм для личинок робочих бджіл значно відрізняється від корму, призначеного для вирощування маток. При застосуванні цього методу слід пам'ятати, що перерва або збої в годівлі молодих личинок неприпустимі.

Сім'ї-виховательці дають на виховання личинок. Спочатку в мисочки переносять одноденних личинок із будь-якої сім'ї, а після того, як бджоли їх приймуть і забезпечать великою кількістю маткового корму, уранці наступного дня прищеплювальну рамку виймають із гнізда й видаляють із мисочок личинок. На їхнє місце, на вже наявний корм, поміщають племінних личинок. Після цього рамку повертають у сім'ю-виховательку. У такому випадку племінні личинки відразу ж одержують рясне харчування й матки, виведені таким чином, виходять найвищої якості. При виведенні маток за цим способом вони виходять більшими й плідними.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити