Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ПОЇННЯ БДЖІЛ У ВУЛИКАХ — застосовують, коли в бджіл виникає потреба у воді, а вилетіти з вулика на її пошуки вони з якої-небудь причини не можуть.

Завжди дають бджолам воду навесні, тому що сім'ї активізуються, споживають більше корму, у гніздах з'являється розплід, але вильоти за межі вулика ще дуже небезпечні для них, тому що стоять ще холодні дні й бджоли можуть змерзнути. Напувати бджіл найкраще з годівниць або поїлок, розміщених під утеплювачами над рамками. Перед даванням бджолам воду підігрівають до температури 40-45 °С і на 1 л води додають 5 г кухонної солі.

Улітку бджоли самостійно добувають воду, тим більше, що вона в достатній кількості міститься в нектарі. Але трапляються випадки, коли необхідно в гнізда бджіл ставити поїлки з водою, наприклад, під час обробки сільськогосподарських полів отрутохімікатами, коли бджіл ізолюють у вуликах; якщо одна із сімей постраждала від нападу бджіл; якщо сім'ї з відводком, які мають розплід, залишилися без літних бджіл; якщо на пасіці виявлена інфікована сім'я. У цих випадках сім'ї напувають так само, як і навесні, воду поміщають біля гнізда.

Потреба у воді може виникнути і якщо бджоли зимують у приміщенні із занадто сухим повітрям або як корм у них у стільниках є падевий чи зацукрований мед.

Своєчасне давання води бджолам часто рятує цілі сім'ї від загибелі.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.