Бджільництво - словник-довідник

ПОКРИВ БДЖОЛИ. Бджола схожа на будь-яку іншу комаху, хоча її тільце й покривають густі волоски. Її покрив надзвичайно ворсистий, тому що більшість волосків за своєю будовою нагадують перо, а ость кожного волоска має безліч коротких бічних відгалужень.

Все тіло бджоли вкриває кутикула, яка захищає внутрішні органи від механічних ушкоджень і проникнення хвороботворних організмів, запобігає втраті організмом води й перегрів, надає тілу твердості й пружності, а також є місцем кріплення м'язів. З кутикулою пов'язане забарвлення бджіл. Основною речовиною, яка входить до складу кутикули, є хітин. Зовнішні П. б. виділяють активні речовини, що мають високу антибіотичну активність проти різних мікроорганізмів. А одним із зовнішніх захисних механізмів у бджоли вважається хітин. Неушкоджений хітин надійно захищає тіло бджоли від проникнення мікробів.

Ендокутикула прилягає до клітин гіподерми і являє собою товстий шар, який складається з безлічі прозорих паралельних

пластинок, які йдуть від поверхні гіподермальних клітин. Така будова надає ендокутикулі відносної еластичності й одночасно робить її дуже міцною.

Екзокутикула тонша від ендокутикули, але твердіша й міцніша. Цей шар кутикули насичений різними речовинами й виконує основну механічну функцію. У цьому шарі полягають пігментні речовини, які й надають бджолі наявне забарвлення.

Епікутикула зовнішній і найтонший шар кутикули, вимірюваний у мікронах. У цьому шарі відсутній хітин. Завдяки цьому шару покрив бджоли не пропускає воду.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.