Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ПОКРИВ БДЖОЛИ. Бджола схожа на будь-яку іншу комаху, хоча її тільце й покривають густі волоски. Її покрив надзвичайно ворсистий, тому що більшість волосків за своєю будовою нагадують перо, а ость кожного волоска має безліч коротких бічних відгалужень.

Все тіло бджоли вкриває кутикула, яка захищає внутрішні органи від механічних ушкоджень і проникнення хвороботворних організмів, запобігає втраті організмом води й перегрів, надає тілу твердості й пружності, а також є місцем кріплення м'язів. З кутикулою пов'язане забарвлення бджіл. Основною речовиною, яка входить до складу кутикули, є хітин. Зовнішні П. б. виділяють активні речовини, що мають високу антибіотичну активність проти різних мікроорганізмів. А одним із зовнішніх захисних механізмів у бджоли вважається хітин. Неушкоджений хітин надійно захищає тіло бджоли від проникнення мікробів.

Ендокутикула прилягає до клітин гіподерми і являє собою товстий шар, який складається з безлічі прозорих паралельних

пластинок, які йдуть від поверхні гіподермальних клітин. Така будова надає ендокутикулі відносної еластичності й одночасно робить її дуже міцною.

Екзокутикула тонша від ендокутикули, але твердіша й міцніша. Цей шар кутикули насичений різними речовинами й виконує основну механічну функцію. У цьому шарі полягають пігментні речовини, які й надають бджолі наявне забарвлення.

Епікутикула зовнішній і найтонший шар кутикули, вимірюваний у мікронах. У цьому шарі відсутній хітин. Завдяки цьому шару покрив бджоли не пропускає воду.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.