Бджільництво - словник-довідник

ПОЛЕЗАХИСНІ ЛІСОСМУГИ — штучні лісонасадження вздовж полів у вигляді смуг. Вони захищають поля від суховіїв, сприяють рівномірному розподілу снігу на поверхні, сприятливо впливають на ґрунт. Лісосмугами оточують також виноградники й сади.

П. л. розміщають, як правило, у двох взаємно перпендикулярних напрямках: основні смуги розташовують упоперек основних суховійних вітрів на відстані від 250 до 650 м одна від одної, поперечні — від 1,5 до 2 км.

У П. л. входять основні й супутні породи чагарникових рослин. Оскільки дерева й чагарники П. л. є медоносами, то є для бджіл доброю кормовою базою. П. л., як правило, складають ранньовесняні медоноси — клен, верба, смородина; весняні й ранньолітні — абрикос, яблуня, груша, акація біла й жовта, обліпиха, різновиди клена, жимолость й ін.; літні — липа, гледичія, лох й ін.

Значне місце в П. л. займають породи дерев, які дають бджолам пилок: дуб, тополя, ліщина, береза й ін. Уздовж полів і в самих П. л. є різнотрав'я, яке також дає бджолам пилок і нектар.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити