Бджільництво - словник-довідник

ПОЛЕЗАХИСНІ ЛІСОСМУГИ штучні лісонасадження вздовж полів у вигляді смуг. Вони захищають поля від суховіїв, сприяють рівномірному розподілу снігу на поверхні, сприятливо впливають на ґрунт. Лісосмугами оточують також виноградники й сади.

П. л. розміщають, як правило, у двох взаємно перпендикулярних напрямках: основні смуги розташовують упоперек основних суховійних вітрів на відстані від 250 до 650 м одна від одної, поперечні від 1,5 до 2 км.

У П. л. входять основні й супутні породи чагарникових рослин. Оскільки дерева й чагарники П. л. є медоносами, то є для бджіл доброю кормовою базою. П. л., як правило, складають ранньовесняні медоноси клен, верба, смородина; весняні й ранньолітні абрикос, яблуня, груша, акація біла й жовта, обліпиха, різновиди клена, жимолость й ін.; літні липа, гледичія, лох й ін.

Значне місце в П. л. займають породи дерев, які дають бджолам пилок: дуб, тополя, ліщина, береза й ін. Уздовж полів і в самих П. л. є різнотрав'я, яке також дає бджолам пилок і нектар.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.