Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ПОЛІАНДРІЯ спарювання бджолиної матки з безліччю трутнів у шлюбний період. Уже давно встановлено, що у бджіл існує типова П., тобто матка спаровується не з одним трутнем. Спаровуються особини високо в повітрі, тому цей процес неможливо спостерігати або контролювати.

Шлюбні польоти можуть тривати від 2 до 5 днів. Спаровується матка з 6-7 трутнями.

Органи розмноження самців складаються з насінників, у яких розвиваються сперматозоїди, сім'япроводів, насінних пухирців, задні кінці яких відкриваються в мускусні (слизові) залози. Обидві ці залози відкриваються в сім'явикидний канал, з якого сперматозоїди потрапляють у пеніс. При спарюванні пеніс вивертається, уводиться в піхву матки й через нього туди потрапляє сперма. При спарюванні з останнім трутнем матка стискає жалоносну камеру настільки, що в трутня відривається пеніс і вона вертається у вулик зі знаком «запліднення».

У самки є яєчники, у яких розвиваються готові до запліднення яйця: два парні яйцепроводи, з'єднані в короткий загальний яйцепровід. Загальний яйцепровід переходить у піхву, що відкривається назовні біля основи жала. На стінці піхви знаходиться сім'яприймач для сперматозоїдів. Спочатку сперматозоїди зберігаються в парних яйцепроводах, потім вони потрапляють у піхву й накопичуються в сім'яприймачі. Через кілька днів після спарювання матка починає яйцекладку. Сперматозоїди всередині сім'яприймача зберігають життєздатність протягом усього продуктивного життя матки.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.