Бджільництво - словник-довідник

ПОЛІАНДРІЯ — спарювання бджолиної матки з безліччю трутнів у шлюбний період. Уже давно встановлено, що у бджіл існує типова П., тобто матка спаровується не з одним трутнем. Спаровуються особини високо в повітрі, тому цей процес неможливо спостерігати або контролювати.

Шлюбні польоти можуть тривати від 2 до 5 днів. Спаровується матка з 6-7 трутнями.

Органи розмноження самців складаються з насінників, у яких розвиваються сперматозоїди, сім'япроводів, насінних пухирців, задні кінці яких відкриваються в мускусні (слизові) залози. Обидві ці залози відкриваються в сім'явикидний канал, з якого сперматозоїди потрапляють у пеніс. При спарюванні пеніс вивертається, уводиться в піхву матки й через нього туди потрапляє сперма. При спарюванні з останнім трутнем матка стискає жалоносну камеру настільки, що в трутня відривається пеніс і вона вертається у вулик зі знаком «запліднення».

У самки є яєчники, у яких розвиваються готові до запліднення яйця: два парні яйцепроводи, з'єднані в короткий загальний яйцепровід. Загальний яйцепровід переходить у піхву, що відкривається назовні біля основи жала. На стінці піхви знаходиться сім'яприймач для сперматозоїдів. Спочатку сперматозоїди зберігаються в парних яйцепроводах, потім вони потрапляють у піхву й накопичуються в сім'яприймачі. Через кілька днів після спарювання матка починає яйцекладку. Сперматозоїди всередині сім'яприймача зберігають життєздатність протягом усього продуктивного життя матки.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити