Бджільництво - словник-довідник

ПОЛОТНИНКА — шматок міцної тканини, зазвичай мішковини, яким закривають верхні бруски рамок. П. виконує функцію стелі вулика. П. має бути такого розміру, щоб повністю закривати міжрамкові просвіти, а краями лягати на краї корпуса. Бджоли прополісують П., у результаті чого гніздо стає недоступним для протягів, вологи й підвищується його теплоізоляція. Зверху П. зазвичай кладуть утеплювальну подушку або солом'яний мат. Якщо полотнинки прокип'ятити восени, узимку вони легко пропускатимуть вологе повітря з гнізда. Однак полотнинки не створюють надрамкового простору й узимку утрудняють вільний перехід бджіл із вулички у вуличку поверх рамок. Для того щоб дати бджолам можливість переходу, під полотнинки (упоперек рамок) досить часто підкладають брусочки перетином 1,5 х 1,5 см, щоб бджоли, у випадку недостачі корму у вуличці, могли пройти на інші рамки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.