Бджільництво - словник-довідник

ПОПЕЛИЦЯ — рослинна воша із родини рівнокрилих, роду хоботних, дрібна комаха-смоктальник. П. є шкідниками сільськогосподарських культур, рослинності, дерев.

Існує дві форми П. — крилаті й безкрилі. Обидві форми мають із боків черевця, у задній його частині, сокові трубочки, через які в зовнішнє середовище виділяються воскові захисні речовини.

П. живуть великими колоніями, харчуються соком молодого листя і пагонів. У результаті обміну речовин П. виділяють солодку речовину, яка приваблює комах, у тому числі й бджіл. Бджоли збирають рідкі солодкі краплі й приносять їх у вулик у вигляді паді.

Для боротьби з П. застосовують різні отрутохімікати, обприскуючи або запилюючи ними сільськогосподарські рослини.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.