Бджільництво - словник-довідник

ПОЧЕЧУЙНА ТРАВА, або гірчак почечуйний, — однолітня трав'яниста рослина із сімейства гречаних. Росте на луках, берегах рік, у ровах, біля узбіч доріг, як бур'ян на городах. Розповсюджений практично на всій території СНД, крім Крайньої Півночі. Стебло пряме, червонуватого відтінку, заввишки 20- 60 см. Листя зростаються й утворюють піхву з рівними краями й довгими прямими стеблинками. Листя ланцетоподібне, розташоване по черзі, яскраво-зеленого кольору, нижнє на черешках, довгозагострене, цільне, із червоно-білою плямою. Квітки дрібні, рожеві, зібрані на верхівці стебла гілочок у густі колосовидні суцвіття. Плід чорний блискучий горішок. Цвіте в червні серпні. Бджоли добре відвідують квітки П. т., збираючи з них нектар.

У траві містяться дубильні й в'язкі речовини, ефірні олії, вітамін К, аскорбінова кислота, глікозиди.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.