Бджільництво - словник-довідник

ПРАВИЛА УЗЯТТЯ Й ВІДПРАВЛЕННЯ ТРУПІВ БДЖІЛ У ВЕТБАКЛАБОРАТОРІЮ ДЛЯ ВСТАНОВЛЕННЯ ДІАГНОЗУ.

Лабораторна діагностика має на меті з'ясувати причину захворювання й установити точний діагноз. На підставі лабораторних аналізів пасічник зможе лікувати бджолині сім'ї належним чином. Для того щоб послати на дослідження матеріал, бджоляр повинен дотримувати таких правил.

- При загибелі бджолиної сім'ї від кожної сім'ї потрібно відібрати не менше ніж 50 мертвих бджіл із верхнього шару підмору, зразки стільників із медом і пергою. До зразків прикласти записку, у якій зазначений час загибелі бджіл і результати огляду на місці: місце розташування мертвих бджіл і матки, ступінь забруднення стільників і стінок вулика випорожненнями бджіл, кількість меду, що залишився в гнізді, і його розташування в стільниках.

- При хворобах бджіл від 5-10 найбільш постраждалих сімей відібрати не менше ніж 50 живих або мертвих бджіл зі свіжого підмору й упакувати їх у коробки або пакетики. На пакетиках указати номери сімей, з яких узяті проби.

- При хворобах розплоду потрібно вирізати частину стільника завбільшки 10 х 15 см, у якому знаходяться хворі й загиблі личинки й лялечки. Зразки необхідно взяти від 5-10 сімей з підозрою на захворювання. Шматочки стільників упаковують у невеликий дерев'яний ящичок. їх відокремлюють від кришки й дна дерев'яними планками. Загортати в папір зразки стільників не рекомендується, тому що вони можуть запліснявіти й стати непридатними для бактеріологічної діагностики.

- При виявленні на бджолах і розплоді паразитів із твердими покривами, їх упаковують між шарами вати; з м'якими — поміщають у флакон з 10 % -вим розчином формаліну, або 70% -вим спиртом, або рідким медом.

- При отруєнні бджіл отрутохімікатами слід вислати не менш ніж 500 загиблих бджіл у чистому сухому скляному посуді, запечатаному сургучевою печаткою.

- Для дослідження меду на вміст у ньому паді проби беруть від кількох сімей, різних за силою: сильних, середніх, слабких.

Від кожної сім'ї беруть по 100 г меду й посилають його в скляних флаконах.

Додатково бджоляр повинен написати в супровідному листі свою адресу, прізвище, дату виникнення захворювання й дату узяття матеріалу, загальну кількість сімей на пасіці, з них указати кількість хворих або з підозрою на захворювання, по можливості найповніше описати перебіг хвороби і її прояви.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити