Бджільництво - словник-довідник

ПРИВОЙ — пристосування, що допомагає рою прищепитися. Бджоляр повинен бути готовий до ройової пори. Для цього він повинен установити на пасіці П. з обрізків товстих обаполів або дощок завбільшки 30 х 45 см. У них потрібно зробити напівкруглу виїмку, обпалити її (бджоли часто прищеплюються до обвугленої частини привою) й укріпити їх у різних місцях пасіки на дерев'яній стійці заввишки в 2,5 м. Якщо бджоляр знає, з якої сім'ї вийде рій, він устромляє П. поруч із цією сім'єю. П. установлюють у різних частинах пасіки, це є гарантією того, що рій не злетить із пасіки. Крім того, бджоляр повинен підготувати запасні вулики, штучну вощину, роївні.

При роїнні бджоли стрімко вилітають із вулика, до них приєднується матка, і через якийсь час рій осідає на П. або якому-небудь іншому високому предметі.

Якщо бджоляр помітив, що рій виходить, він бере П. на довгій або короткій тичині (залежно від висоти польоту рою) і ставить так, щоб він опинився в самій гущавині рою. Бджоли самі почнуть сідати на П., і бджоляр обережно встромляє тичину в землю. Поки бджоли сідають на П., бджоляр готує роївню. Він кладе її відкритою на землю. Обережно висмикує тичину із землі й плавно опускає її над роївнею, перехопивши її ближче до рою. Різким поштовхом він струшує бджіл у роївню й швидко закриває її. Якщо частина бджіл не потрапила в роївню, вони однаково повернуться в старий вулик. На цей прийом іде 5-7 хвилин.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.