Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Бджільництво - словник-довідник

ПРИРОДНЕ ВИВЕДЕННЯ МАТОК — відбувається без втручання пасічника. П. в. м. можливе у трьох випадках: при несподіваній втраті сім'єю матки; при зміні старої або неякісної матки на молоду та при підготовці бджолосім'ї до роїння.

У випадку раптової загибелі матки бджоли закладають на відкритому розплоді маточники. Для цього вони витягають і розширюють стінки бджолиної чарунки, посилено годують личинку, яка знаходиться в ній, а потім будують стінки норицевого маточника. В одній сім'ї можна зустріти до 20 одночасно відбудованих норицевих маточників. Бджоли розташовують їх групами в центрі стільника, де знаходиться розплід.

Матки, що вийшли з норицевих маточників, як правило, не відрізняються високою якістю. Це пояснюється тим, що матки вирощуються з бджолиних личинок, наявних у розплоді, режим харчування яких значно відрізняється від звичного харчування личинки матки. Чим раніше личинка буде переведена на маткову годівлю, тим повноціннішою вона буде.

У випадку заміни старої або неякісної матки на молоду бджоли закладають скраю стільника 1-2 маточники. Неякісна матка відкладає яйця в спеціальні мисочки. Бджоли із самого початку вигодовують цих личинок високоякісним матковим молочком.

У випадку виникнення в сім'ї ройового інстинкту бджоли відбудовують багато ройових маточників, які матка засіває, а бджоли вирощують із них якісних маток. Маточники від продуктивних і сильних сімей можна використовувати для потреб пасіки. Для цього дозволяють сім'ї відбудувати ройові маточники, відпустити рій, а потім уже, у міру визрівання маточників, їх вирізують, залишаючи сім'ї один, найбільш якісний. Вирізані маточники дають тим сім'ям, які потребують матки. Досить часто сім'ю спеціально приводять у ройовий стан для того, щоб одержати від неї маток.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.