Бджільництво - словник-довідник

ПРОДУКТИВНІСТЬ БДЖОЛОСІМ'Ї — здатність бджіл у наявних умовах виробляти за сезон певну кількість продукції. Основними показниками П. б. є: кількість зібраного за сезон меду, включаючи відкачаний і залишений як зимово-весняний корм бджіл; кількість воску, отриманого при відбудовуванні нових стільників, воскових кришечок, маточників, будівельних рамок тощо; кількість відібраних від сім'ї бджіл для організації відводків або ж випущених роїв; а також розплід, відібраний від сім'ї.

П. б. залежить від спадкоємних якостей (працездатність, вироблення воску, вирощування розплоду); від природного імунітету (стійкості до гнильцевих захворювань, здатності добре переносити тривалі або холодні зими); від якості матки; наявності кормової бази для бджіл; кваліфікації пасічника. У різних сім'ях ці характеристики неоднакові, але їх можна розвивати.

Одним із найважливіших способів підвищення П. б. є племінна робота, відбір сімей за якісними ознаками й ліквідація сімей із низькою продуктивністю, заміна відбракованих сімей відводками від кращих бджолосімей. Щоб уникнути близькоспорідненого розведення, періодично проводять обмін найкращих сімей між пасіками.

Природно підвищується П. б., якщо проводити заміну неякісних маток породними, забезпечувати сім'ї бджіл високоякісними кормами в зимово-весняний період, правильно

організовувати зимівлю бджіл, вчасно проводити профілактику проти різних хвороб бджіл і вчасно боротися з ними у випадку їхнього виникнення, забезпечувати бджолам підтримувальні й додаткові узятки, організовувати кочівлю пасік.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити