Бджільництво - словник-довідник

ПРОКОПОВИЧ Петро Іванович (1775-1850) — український бджоляр, винахідник першого у світі рамкового розбірного вулика. П. народився в Чернігівській губернії в сім'ї священика. Навчався в Київській духовній академії, після закінчення якої, 1794 року, вступив до військової школи. Брав участь у військових походах російської армії під командуванням О. Суворова. 1798 року пішов у відставку, на власні заощадження придбав невелику ділянку землі й уже через два роки організував на ньому пасіку. У міру набуття досвіду П. зрозумів, що бортьове бджільництво й дуплянки не забезпечують успішного ведення пасічного господарства, їх необхідно замінити новими, удосконаленими вуликами. 1814 року П. сконструював перший у світі рамковий вулик, усередині якого також була розділяльна решітка для ізоляції матки.

1828 року П. першим організував школу бджолярів, що проіснувала 50 років. За ці роки школа випустила більше 600 першокласних фахівців, серед яких були й іноземці.

1843 року пасіку П. відвідав Т. Шевченко, який написав згодом: «...там біля Батурина живе наш великий пасічник Прокопович».

П. багаторазово нагороджувався золотими й іншими медалями, цінними подарунками, обирався членом-кореспондентом Московського товариства сільського господарства й інших товариств. П. написав багато робіт із бджільництва, але видані вони були не всі. Умер він 22 березня 1850 р. Похований у с. Пальчики під липами, які дуже любив.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.