Бджільництво - словник-довідник

РАМКОВЕ БДЖІЛЬНИЦТВО — прийшло на зміну колодам і дуплянкам, як тільки П. Прокоповичем був винайдений рамковий вулик. Винахід такого вулика мав величезне значення в розвитку бджільництва. Услід за Прокоповичем свій внесок у розвиток бджільницької техніки зробили І. Меринг (пристрій для виготовлення штучної вощини) і Ф. Грушка (винахід медогонки).

Розбірний рамковий вулик, штучна вощина й медогонка є основою техніки сучасного раціонального Р. б. Розвиток техніки також дозволив вивчити життєдіяльність бджолиної сім'ї й зробити відповідні наукові відкриття.

Після винаходу розбірного вулика стало можливим активно втручатися вжиття бджолосім'ї, коректувати її розвиток, проводити огляди, скорочувати й розширювати гнізда, заміняти й штучно виводити маток, використовувати штучну вощину, застосовувати протирійливі методи, з витратою менших сил відкачувати мед тощо.

Р. б. дозволило проводити кочівлю пасік, максимально використовуючи при цьому головний узяток й одержуючи від однієї бджолосім'ї до 300 кг меду.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.