Бджільництво - словник-довідник

РАННЄ ВИВЕДЕННЯ ТРУТНІВ — застосовується напровесні, відразу ж після виставки бджіл із зимівника. Високопродуктивним сім'ям у центр гнізда ставлять трутневі стільники. (Стільники заготовлюють заздалегідь.) Гнізда скорочують так, щоб бджоли обсиджували всі рамки, сім'ї щодня дають стимулюючу підгодівлю, і незабаром матка починає засівати трутневі чарунки. Стільники оглядають через день, якщо в них є засів, підставляють ще по одному стільнику з трутневими чарунками.

Якщо на пасіці є достатня кількість трутневих стільників, їх можна підставляти в гнізда бджіл для заповнення медом; при формуванні клубу бджіл батьківської сім'ї в центр гнізда можна ставити по одному трутневому стільнику, цілком імовірно, що напровесні матка вже засіє його. Потрібно враховувати, що матки краще червлять на стільниках, у яких вивелося 2-3 покоління бджіл.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.